Грінвейси в Україні

  • Долина двох рік
  • Медове коло
  • Прадавній Велет
  • Полтавщина

Перший в Україні Зелений шлях «Долина двох рік» запроектований у 2016 році в Києво-Святошинському районі Київської області. Головними його родзинками є долини річок Ірпінь та Бобриця, а також соснові ліси поряд, на основі яких планується створення Національного природного парку «Приірпіння та Чернечий ліс» Протяжність головної нитки шляху близько 50 км, разом з тим, на території готується ще кількадесят кілометрів тематичних маршрутів. Особливістю цього Зеленого шляху є насамперед активність місцевих мешканців. Завдяки їх зусиллям, вже традиційними тут стали ярмарки, мистецькі та інші події, змагання з тріатлону і кінного туризму, велосипедні прогулянки. Освоююється для сплавів річка Ірпінь яка, попри зарегульованість, зберегла багато рис «дикої» річки. Територія Зеленого шляху «Долина двох рік» є дуже цікавим місцем для відпочинку киян, оскільки знаходиться недалеко від столиці.  

На даний момент проект на етапі втілення. Створено туристичну карту та перші інформаційні стенди,  готується маркування маршрутів та створення туристично-інформаційного центру.

Сайт проекту: http://rivervalley.org.ua/


 

Основу шляху формують басейни Горині і Случа, він проходить вздовж або поряд з річковими долинами. Саме тому ключовим для Медового Кола є туризм на природі – зелений, екологічний, активний, спортивний та інші нішеві види, а також оздоровлення та відпочинок. В першу чергу мова йде про найбільш притаманні території види – агротуризм, велосипедний, водний, кінний та піший. Головний шлях Медового Кола становить близько 250 км та налічує ще кількасот кілометрів локальних маршрутів. Доповнюючими туристичними продуктами території є: бортництво (попри те, що даний древній промисел лише частково притаманний Дестинації, працівники Рівненського краєзнавчого музею досліджують його), екологічна освіта (використання можливостей Ківерцівського національного природного парку «Цуманська Пуща», Надслучанського регіонального ландшафтного парку, а також лісгоспів), археологічні пам’ятки (насамперед, давньоруські городища через розвиток на базі городищ Погориння експериментальної археології, організацію історичних реконструкцій, майстер-класів, спеціалізованих тематичних подій), популяризація здорове харчування (насамперед медових продуктів).
На даному етапі готується створення навігаційних елементів шляху.

Сайт проекту: https://www.facebook.com/groups/medovekolo/


 

 

Основу шляху формує долина річки Дністер (майже 300 км) та його лівосторонні притоки Коропець, Стрипа, Джурин, Серет, Тупа, Нічлава та Збруч. Основні туристичні ресурси регіону найбільше концентруються в їх долинах. Окрім цього, і Дністер, і його притоки у своїй нижній течії меандруючи, протікають у каньйоноподібних долинах. Це формує характерні і неповторні ландшафти і клімат, збагачені природними об'єктами і територіями. Насамперед це Національний природний парк «Дністровський каньйон» та однойменний Регіональний ландшафтний парк. Проектована територія в прямому сенсі «оточена» і іншими значущими теритріями, такими як Галицький національний природний парк, Регіональний ландшафтний парк «Дністровський», Національний природний парк «Хотинський», Національний природний парк «Подільські Товтри» та заповідник «Медобори». Саме тому зелений (в т.ч. екологічний) туризм є основою концепції розвитку туризму Придністер'я.
Тут давні традиції активного туризму, в першу чергу водного та спелеологічного (в зоні проекту знаходиться понад сто великих і малих печер). Місцевість багата на геологічні пам'ятки. Тут велика кількість фортифікаційних і культових споруд, а також своєрідні етнографічні особливості, що теж визначає туристичну привабливість Зеленого шляху.

Сайт проекту: в процесі підготовки.


 

Обліковий запис в Грінвейс Україна
Введіть будь-ласка, свій логін та пароль для входу